FAQ

Jsou boty Steel vyrobené z kůže?

Ano, boty Steel jsou vyrobené z kvalitní kůže (hovězina). Pro celkově vyšší odolnost je používáno trojité prošívání.

Jak poznám originální obuv STEEL?

Pravé boty STEEL můžete rozeznat podle několika důležitých znaků:

  1. zadní část horního okraje boty STEEL by k sobě měla mít přišitou výšivku s logem STEEL. Výšivka je dvoubarevná s velkým nápisem STEEL. Tuto výšivku nemusí mít 3-dírkový typ obuvi.

  2. všechny typy obuvi STEEL by měli mít vylisované logo STEEL v kůži na botě. U nižších bot na zadní části u paty, u vyšších modelů pak v horní části u konce boty. Logo je situováno do kruhové podoby, uprostřed je výrazný nápis STEEL.

  3. každá originální bota STEEL má všitou malou černou výšivku s bílým nápisem STEEL ve spodní části boty, tam kde začínají tkaničky.

  4. originální obuv STEEL by měla být vždy zákazníkovi prodána v originální krabici STEEL. Je to klasická krabice z tvrdého kartonu s černým potiskem a velkým logem STEEL doplněného nápisem rock style.

Nové boty mne tlačí, změknou?

U Vašich nových bot se samozřejmě může stát, že Vás budou tlačit. V těchto případech doporučujeme obuv řádně ošetřit – namazat krémem s přídavkem včelího vosku a nechat např. přes noc působit. Kůže se „napije“, změkne a po obutí se začne tvarovat dle Vaší nohy. Bohužel tento krok nemá žádný efekt v případě, že Vás obuv tlačí v oblasti ocelové špičky. Tam botu nelze roztáhnout a v tomto případě doporučujeme výměnu velikosti modelu bot.

Co dělat když se mi stírá černá stříkaná barva z obuvi a vyniká více světlá podkladová?

U stíraných barev jde o běžný jev a není to předmětem reklamace. Pokud chcete aby u Vaši obuvi vynikla více barva podkladová, pak používejte bezbarvé ošetřující prostředky. Pakliže chcete mít obuv více tmavou (do černa) pak mimořádně použijte černý krém na obuv. Krém nevtírejte, nýbrž jemně vmačkávejte do kůže. Vtíráním podkladovou barvu přetřete.

Jaký prostředek mi doporučíte na ošetření obuvi z nelakované kůže, tzv. nubuk?

V tomto případě se jedná o nelakovanou obuv. Tyto se čistí gumovým kartáčem na obuv. V naší nabídce čisticích prostředků naleznete například Spray o obsahu 200ml, který Vaši obuv vyživí a zároveň impregnačně ošetří.

Co mám dělat v případě, že se mi boty Steel po doručení nebudou líbit nebo mi nesednou?

Nenošenou obuv nám můžete do 14 dní zaslat zpět a my Vám vrátíme peníze, nebo zašleme jiný model či velikost. Další podrobnosti viz. Vše o nákupu, Výměna zboží.

Jaká je záruční lhůta na obuv STEEL?

Podle regulí EU je záruka na obuv 2 roky v případě výrobní chyby. Nesprávné používání, špatné ošetřování, či jiné nevhodné zacházení s obuví nebude předmětem reklamace. Viz. Záruční podmínky.

Jak dlouho trvá doručení bot na moji adresu?

Objednané boty se snažíme doručit do dvou až pěti pracovních dní. Jestliže Vámi požadovaný model nebudeme mít momentálně skladem, budeme Vás ihned kontaktovat o možném termínu dodání.

Mohu ve Vaší prodejně v Praze nakupovat za internetové ceny?

Proto, aby-jste mohli využívat našich slev na boty STEEL uvedených na těchto stránkách, musíte být registrovaní uživatelé těchto stránek. Registrace je zdarma a k ničemu Vás nezavazuje. Jen je důležité při koupi obuvi v naší prodejně v Rybalkově ulici č.7, Praha 2 sdělit prodejci Váš nick (jméno), který jste uvedli při registraci. Na základě Vaší registrace poté můžete požadovat stejné ceny, jako jsou na těchto www.steelboots.cz! Pro neregistrované uživatele platí při koupi obuvi STEEL v naší prodejně doporučené koncové ceny fi. STEEL Shoes Boots. V naší prodejně též akceptujeme všechny typy platebních karet.

Registrace - stojí něco a nebudou mi stále chodit otravné reklamy?

Registrace na těchto stránkách je zdarma. Samotnou registrací se nezavazujete k žádnému úkonu, ani Vás nebudeme obtěžovat žádnými nevyžádanými e-maily či spamy.

Veškeré informace o zákaznících jsou uchovány v souladu se zákonem o ochraně osobních dat.

Mohu si objednat botky i na Slovensko?

Ano, veškeré naše zboží z www.steelboots.cz si mohou objednávat i zákazníci ze Slovenska a ostatních zemí EU. Standardním způsobem nám odešlete objednávku přes náš e-shop, uveďte svou korespondenční adresu do zahraničí a náš obchodník Vám obratem zašle na Váš e-mail aktuální přepočet ceny včetně ceny za poštovné – dodání zboží. U dodání zboží do zemí EU preferujeme platbu předem na základě vystavené faktury, kterou Vám zašleme na e-mail.

PRODUKTY
O NÁKUPU
AKCE
STEEL BOOTS